کابینت مدرن

موضوع این مقاله ما به کابینت مدرن اختصاص یافته است. در واقع آشپزخانه ها قلب هر خانه ای محسوب می شوند و کابینت ها مهم ترین و اصلی بخش هر ﺁشپزخانه ای هستند و معمولا بیشترین بخش هر ﺁشپزخانه ای را به خود اختصاص می دهند. از این رو می توان گفت که کابینت ها یکی از مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی هر خانه ای بشمار می روند و همچنین تاثیر زیادی بر زیباتر ساختن و جلوه دادن نمای منازل و خانه ها دارد. حال که دریافتیم کابینت ها از مهم ترین عناصر دکوراسیون داخلی خانه ها محسوب می شوند لازم است بدانید که وقتی صحبت از دکوراسیون و طراحی داخلی می شود صدها طرح و سبک است که می توان آن ها را انتخاب نمود اما در واقع تمام این سبک ها و طرح ها به دو بخش کلی تقسیم می شوند که عبارتند از:
کابینت مدرن و کابینت کلاسیک. از این رو ما در این مطلب به معرفی این سبک از کابینت می پردازیم.

کابینت مدرن

کابینت مدرن

کابینت مدرن چیست

مطمئنا اولین سوالی که پس از شنیدن نام این نوع کابینت ها به ذهن هر شخصی خطور می کند این است که اصلا این سبک از کابینت چیست؟
همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم کابینت ها مهم ترین بخش هر آشپزخانه ای محسوب می شود و در واقع هیچ یکی از بخش های دیگر آشپزخانه نمی تواند مانند کابینت، زیبایی را وارد محیط آشپزخانه کنند. از این رو رنگ و سبک کابینت ها تعیین کننده تم و دکوراسیون کلی ﺁشپزخانه است. در واقع سبک آشپزخانه تابعی از سبک کابینت آشپزخانه است. همان طور که گفتیم سبک های مختلفی برای کابینت آشپزخانه وجود دارد که شامل دو بخش اصلی کابینت کلاسیک و کابینت مدرن می شود و هر شخصی بنا به سلیقه خود یکی از این دو نوع را انتخاب می کند.

امروزه انتخاب کابینت های مدرن در بین مردم بسیار فراگیر شده است لذا ما در این قسمت توضیح می دهیم که این سبک از کابینت چیست؟
اولین تعریفی که در خصوص این نوع کابینت ها می توان بیان کرد این است که کابینت های مدرن در واقع متناسب دکوراسیون هایی که در آن سادگی سبک آشپزخانه حرف اول را بزند. در واقع اصلی ترین و مهم ترین ویژگی این سبک ، سادگی آن می باشد. در واقع این ویژگی این سبک کابینت را کاملا برعکس کابینت های کلاسیک است به گونه ای که در آن ها هیچ خبری از طرح و مدل های سلطنتی و اشرافی نیست.

ویژگی کابینت مدرن

در واقع کابینت و طراحی مدرن برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد اما به طور کلی می توان گفت که اگر دوست دارید که سبک و طراحی کابینت شما کمتر به به طراحی ها و حالت های سنتی شبیه باشد و بیشتر حالت به روز را داشته باشد یعنی اینکه شما علاقه مند به این سبک هستید. در واقع ایده و طراحی کابینت های مدرن در حوالی دوره جنگ جهانی اول شروع شد و از ویژگی های این نوع کابینت ها می توان به داشتن سطح صاف و بدون شیب و شکل های هندسی و همچنین داشتن حداقل تزئینات و تجملات و طرح و نقش اشاره نمود. همچنین امروزه ویژگی های دیگری نیز به آن اضافه شد که از مهم ترین ویژگی این سبک می توان به براق یا مات بودن کامل کابینت و داشتن طراحی زاویه دارتر و همچنین سادگی درها و چهارچوب ها اشاره نمود. لذا با داشتن و شناخت این ویژگی ها می توان کابینت های مدرن را شناخت.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی کابینت ایرانی

سادگی: همان طور که تا اینجا توضیح دادیم گفتیم که کابینت های مدرن به دلیل سادگیشان بسیار مناسب ﺁشپزخانه های کوچک هستند و در واقع یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع کابینت ها سادگی آن ها می باشد. منظور از سادگی در کابینت های مدرن این است که مثلا در این نوع کابینت ها کمتر از درب هایی استفاده می شود که دارای تزئینات و معرق و منبت کاری باشد. یا از درب هایی که سطح منحنی یا بالشی شکل دارد کمتر استفاده می شود.
از دیگر مواردی که نشان دهنده سادگی این نوع کابینت ها است این است که در کابینت های مدرن از پاخوری های پرنقش و پرکار و همچنین تاج ها کمتر استفاده می شود و یا اصلا به کار نمی رود. همچنین دستگیره از اصول و ویژگی کابینت ها و دکوراسیون های سنتی در کابینت های مدرن جایی ندارند و به کار نمی روند. از دیگر المان های سادگی در این نوع کابینت ها داشتن سطوح صاف است و همچنین لبه های اجزای این کابینت ها بدون هیچ قاب یا اجزای اضافه ای به نرمی کنار هم قرار می گیرند.

ویژگی کابینت مدرن

ویژگی کابینت مدرن

ویژگی کابینت 2019

همان طور که اشاره نمودیم امروزه افراد زیادی تمایل دارند که ﺁشپزخانه هایشان به صورت مدرن طراحی شود و شاید یکی از مهم ترین دلایل این امر کوچک شدن فضای خانه ها و به طبع کم شدن فضای آشپزخانه باشد. از آنجایی که مهم ترین ویژگی کابینت 2019، سادگی است لذا هر چه فضای ﺁشپزخانه ای ساده تر باشد آشپزخانه کمتر شلوغ می شود و در نتیجه فضای آشپزخانه بزرگتر جلوه می کند.این ویژگی های مدل کابینت 2019 مدرن عبارتند از:

جدید و مطابق با مد روز: درست است که کابینت های کلاسیک نیز جدید و مطابق مد روز هستند ولی در واقع کابینت های مدرن سبک بسیاری جدیدی برای دکوراسیون آشپزخانه ها بشمار می روند. سبک کابین های مدرن برعکس کابینت های کلاسیک بسیار ساده است در صورتی که کابینت های کلاسیک بسیار تجملاتی و پرکار هستند و در واقع یکی از مهم ترین تفاوت کابینت ایرانی مدرن و کلاسیک است. از این رو همان طور که از نام کابینت های مدرن مشخص است این نوع کابینت ها بسیار جدید هستند و سبب می شود که فضای خانه شما بسیار مدرن و لوکس و زیبا شود.
امتداد داشتن تا سقف آشپزخانه: از دیگر ویژگی های کابینت های مدرن این است که بسیار بلند هستند و معمولا ارتفاعشان تا نزدیک سقف ﺁشپزخانه است و این ویژگی برعکس کابینت های کلاسیک می باشد. لذا این مورد نیز از دیگر موارد تفاوت مدرن و کلاسیک می باشد. در واقع ارتفاع کابینت های مدرن به گونه ای است که برخی از مدل این سبک به گونه ای است که در نگاه اول به مانند دیوار اشپزخانه به نظر می رسد. خصوصا این مورد را در کابینت های مدرنی که بدون دستگیره هستند مشاهده می کنید.
داشتن دستگیره ساده و یا بدون دستگیره بودن: همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم یکی دیگر از ویژگی های مدل کابینت مدرن 2019 این است که یا بدون دستگیره ساخته می شود و یا دارای دستگیره های بسیار ساده هستند. چرا که همان طور که گفتیم استفاده کردن از دستگیره های پرکار یکی از حالت های طراحی سنتی است. از این رو نمی توان در این سبک و یا مدل مدرن از دستگیره های کلاسیک و پرکار استفاده نمود و بهتر است از دستگیره های بسیار ساده و کشیده که جلب توجهی نمی کنند استفاده نمود.
این در صورتی است که برخی از افراد دوست دارند کابینتشان دارای دستگیره باشد ولی بسیاری از افراد که علاقه مند به مدل کابینت های مدرن هستند به سادگی بسیار اهمیت می دهند و تمایل دارند که کابینتشان بدون دستگیره ساخته شود. از این رو برای داشتن این مدل کابینت مدرن ایرانی از مگنت های بسیار قوی استفاده می کنند که با یک فشار ساده باز و بسته می شوند. همچنین برخی نیز از دستگیره های مخفی استفاده می کنند.
کابینت های یکپارچه: معمولا کابینت هایی که به صورت یکپارچه ساخته می شوند یعنی از زمین تا سقف یکسره بدون هیچ فاصله ای ساخته می شوند نیز از سبک های مدرن هستند. این مدل کابینت به صورت کامل و یکپارچه دیوار آشپزخانه را می پوشاند.
جادار و کاربردی: از آنجایی که این مدل کابینت ها بسیار ساده هستند و همچنین در بیشتر مدل ها این نوع کابینت ها به صورت یکپارچه از زمینه تا سقف هستند لذا دارای طبقات زیادی می باشند. از این رو بسیار جادار و پرکاربرد می باشند. این ویژگی این نوع کابینت ها سبب شده که کابینت های مدرن بسیار مناسب خانه های با متراژ کم و کوچک باشد. چرا که این خانه ها به دلیل محدودیت در متراژ دارای آشپزخانه های کوچک هستند و معمولا فضای ﺁشپزخانه و نشیمن این خانه ها یکی است. لذا این سبک از  کابینت آشپزخانه های کوچک بسیار کمک رسان و پرفایده می باشند.
داشتن کشوهای زیاد و طولی: افرادی که علاقه مند به داشتن کشوهای زیاد هستند معمولا این نوع کابینت ها را انتخاب می کنند. چرا که می توان کشوهای زیادی در آن ها تعبیه کرد.
داشتن شکل های هندسی بسیار ساده: به دلیل اینکه کابینت های مدرن در سطوح و زاویه ها بسیار صاف و صیقلی هستند لذا سبب ایجاد اشکال هندسی در ﺁشپزخانه ها می شوند. در این مدل کابینت ها معمولا از اشکال منحنی و هلالی کمتر استفاده می شود و عموما اشکال زاویه دار و گوشه دار به چشم میخورد.
ایجاد نظم بیشتر: از آنجایی که کابینت های مدرن بسیار ساده و بدون جزئیات هستند لذا سبب می شوند که آشپزخانه نظم بیشتری داشته باشد. از این رو اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است این سبک از کابینت بهترین انتخاب برای شماست. چرا که سبب ایجاد نظم بیشتری در آشپزخانه می شود.

کابینت مدرن ایتالیایی

همان طور که گفتیم این کابینت ها از زمان جنگ جهانی اول طراحی و ساخته شدند و از آن زمان تاکنون هر کشوری متناسب با سلیقه و سبک و فرهنگ کشور خود نوعی خاص از کابینت را طرحی نمود. یکی از این سبک های پرطرفدار کابینت ایتالیایی مدرن است. این سبک از زمان های گذشته تاکنون بسیار خاص بوده و زبانزد خاص و عام است. معماران زیادی نیز از آن الگو برمی دارند. لذا اگر علاقه دارید که در آشپزخانه خود کابینتی ساده ولی در عین حال بسیار به روز داشته باشید بهترین انتخاب برای شما کابینت مدرن ایتالیایی است. این نوع کابینت ها علاوه بر جذابیت بسیار زیاد سبب ایجاد فضای گرم و بانشاط برای آشپزخانه ها می شود. کابینت سبک ایتالیایی بسیار لوکس و به روز و مدرن هستند و سبب ایجاد فضای داخلی بسیار جدید و چشم نواز می شود.این کابینت ها ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارند که یکی از شاخص ترین این ویژگی ها وجود جزیره در ﺁشپزخانه است.

بهترین رنگ کابینت مدرن

بهترین رنگ کابینت مدرن

قیمت کابینت مدرن

مطمئنا یکی از مهم ترین مسائلی که افراد در زمان خرید این گونه کابینت ها بسیار به آن دقت دارند و مطمئنا یکی از سوالات مهمشان است این است که قیمت کابینت مدرن چگونه است و بر چه اساسی محاسبه می شود؟ همان طور که می دانید کابینت ها با جنس و متریال های مختلفی ساخته می شود لذا می توان گفت که قیمت این کابینت نیز بستگی به متریال و جنس بکار رفته دارد. ولی از آنجایی که شاخصه کابینت های مدرن سادگی است و این کابینت ها بسیار ساده و بی آلایش و تجملات ساخته می شوند لذا قیمت  این کابینت از سایر انواع کابینت های کلاسیک که بسیار پر زرق و برق و نقش و نگار و سلطنتی ساخته می شوند بسیار کمتر و مناسب تر است. لذا داشتن قیمت مناسب نیز از دیگر موارد تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک می باشد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

بهترین رنگ کابینت مدرن

رنگ نیز از دیگر ویژگی های منحصر به فرد کابینت های مدرن محسوب می شود. این مدل کابینت ها محدودیت رنگی ندارند و امروزه می توانید این کابینت ها را در هر رنگی که دوست دارید سفارش دارید. اما اگر علاقه دارید که بهترین رنگ کابینت مدرن را انتخاب کنید تا کابینتی زیبا و منحصر به فرد در اشپزخانه خود داشته باشید باید در انتخاب رنگ کابینت اصولی عمل نمایید.
به این صورت که اگر شما دارای آشپزخانه ای کوچک هستید بهتر است کابینت رنگ روشن انتخاب کنید چرا که این کار سبب بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه شما می شود. یا اگر دارای آشپزخانه ای هستید که نورگیر ندارد بهتر است کابینت براق و روشن انتخاب کنید چون این کابینت ها سبب انعکاس نور می شوند و در نتیجه با بازتاب نور بهتر سبب روشن تر شدن آشپزخانه شما می شوند.
از این رو کابینت سفید و یا طوسی سبب می شود که اشپزخانه شما بزرگتر جلوه کند. از آنجایی که امروزه کابینت آشپزخانه های کوچک یک انتخاب بسیار مناسب و بسیار پرطرفدار است لذا رنگ های روشن مثل کابینت سفید، شیری، طوسی روشن و قهوه ای در بین مردم بسیار پرطرفدار است. همچنین کابینت با رنگ های طبیعی مثل روکش چوبی نیز از دیگر رنگ های پرطرفدار این کابینت ها هستند.
از دیگر موارد بهترین رنگ  این سبک از کابینت می توان به رنگ های خنثی در کنار رنگ کرم اشاره نمود که امروزه طرفداران خاص خود را دارد.

کابینت خانه کوچک

کابینت خانه کوچک

کابینت آشپزخانه های کوچک

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم اگر شما دارای یک ﺁشپزخانه کوچک هستید و یا آشپزخانه شما بدون نورگیر است بهترین انتخاب برای شما کابینت های مدرن می باشد. این کابینت ها یکسره هستند و کشوهای زیادی دارند. به همین دلیل میتوان بهترین مدل کابینت را برای آشپزخانه های کوچک را مدل مدرن دانست.

برای مشاهده نمونه کار های تیم کابینت لند می توانید به صفحه اینستاگرام دکولند به آدرس cabinet.land یا به صفحه نمونه کار کابینت  مراجعه کنید.