کابینت هایگلاس چیست ؟

کابینت هایگلاس که نمونه ای از کابینت ام دی اف با روکش براق می باشد از آن دسته مدل کابینت هایی است که امروزه در بیش تر خانه های مدرن به چشم می خورد . مهم ترین دلیل محبوبیت این کابینت ها زیبایی آن ها می باشد .سطح براق ،صاف و صیقلی آن نما و جلوه ی زیبایی به آشپزخانه می دهد .این براق بودن آن باعث بازتاب نور شده و فضای آشپزخانه را روشن تر می کند .مینیمال بودن کابینت های گلاس یکی از ویژگی های خوب آن بوده که سادگی این نوع کابینت مخصوصا مدل مگنتی آن فضای خانه را شیک ، مرتب و روشن تر نشان می دهد و به راحتی می توان آن را با رنگ های مختلف و انواع دکوراسیون و وسایل آشپزخانه هماهنگ نمود .برای اینکه به کابینت های تان نمای زیبا تر و ظریف تری دهید از کابینت ساز خود بخواهید دور در های کابینت را از نوار های میلی متری استفاده کند .کانتر آشپزخانه از نوع هایگلاس اصلا مناسب نمی باشد زیرا پتانسیل زیادی در خط و خش پیدا کردن دارد که متاسفانه راهی جز تعویض برای از بین بردن آن خط و خش ها وجود ندارد و تلاش برای از بین بردن آن ها تنها وضعیت را بدتر می کند .
کابینت های گلاس کابینتی مقاوم بوده و از انواع کابینت های مدرن بوده و امروزه طرفداران زیادی نیز دارد . ورقه های هایگلاس که نوعی ورق با مغزی ورق ام دی اف و با روکشی پلاستیکی می باشد از متریال های اصلی هایگلاس نیز می باشد .جنس روکش ورق هایگلاس از جنس پلکسی گلاس که حالتی براق و شفاف دارد می باشد که باعث زیبایی هایگلاس می شود .در اغلب موارد تنها یک روی ورق هایگلاس از پلی گلاس پوشیده شده است و روی دیگر آن با لایه های ارزان تر پوشش داده شده است که بهتر است برای بالاتر بردن کیفیت ورق از لایه های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید .ورق های هایگلاس طرح های مختلف و تنوع رنگی زیادی دارند از این رو شما دارای تنوع بیش تری در انتخاب مدل های این کابینت  می باشید.

کابينت هايگلاس

کابينت هايگلاس

هایگلاس ترک

قیمت کابینت هایگلاس ترک به دلیل دارا بودن کیفیت بالا از هایگلاس های ایرانی کمی گران تر هستند .متاسفانه برخی افراد سودجو هایگلاس های ایرانی را به عنوان هایگلاس های ترک معرفی می کنند .از این رو بهتر است برای خرید هایگلاس های ترک به فروشگاه های معتبر هایگلاس مراجعه کنید . قیمت کابینت هایگلاس ترک متغیر بوده و مارک ،طرح و گروه رنگ از موارد تاثیر گذار بر روی قیمت آن می باشد .

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

قیمت کابینت هایگلاس

قیمت کابینت هایگلاس از کابینت های ام دی اف بیش تر می باشد وقیمت آن بر اساس هر متر مربع به طرح ،رنگ و متریال استفاده شده در ساخت کابینت بستگی دارد.قیمت این  کابینت در برابر زیبایی زیاد آن به هیچ وجه زیاد نبوده و کاملا به صرفه می باشد .قیمت کابینت هایگلاس از یک میلیون شروع می شود و اندازه ی محیط مورد نظر از تاثیرگذارترین موارد بر روی قیمت آن نیز می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

کابینت هایگلاس ترک

کابینت های گلاس ترک

معایب کابینت های گلاس

آسیب پذیری نسبتا زیاد در برابر رطوبت:از جدی ترین معایب کابینت هایگلاس آسیب پذیری آن در برابر رطوبت می باشد که ماندگاری کابینت و دکور را کاهش می دهد . از آن جایی که مغزی ورق های گلاس از جنس ام دی اف می باشند پس همانند ام دی اف مشکلات مرطوب به رطوبت را دارد . اما به دلیل داشتن پوششی از جنس پلکسی گلاس این آسیب ها کم تر می باشند .همچنین برای کاهش بیش تر مشکلات رطوبت بهتر است روی دیگر ورق هایگلاس از جنس های مرغوبی مانند ملامینه پوشش داده شود .البته رطوبت در زمان آسیب روکش کابینت هایگلاس و در قسمت های برش کابینت نفوذ می کند .استفاده از یونیت پی وی سی در اطراف سینک ،آب بندی اتصالات برش خورده و آب بندی درز صفحه با ابزاری به نام T و یا استفاده از صفحات ضد آب راه های پیش گیری از نفوذ رطوبت به درون مغزی ورق های گلاس می باشند .
تیزی لبه های هایگلاس:از معایب هایگلاس که کم تر به آن توجه می شود تیزی لبه های کابینت نیز می باشد .در کابینت های ام دی اف هم نیز این مشکل وجود دارد اما با سمباده کاری حل می شود اما در این کابینت به دلیل آسیب رساندن به زیبایی آن عمل سمباده کاری را نمی توان انجام داد .استفاده از حفاظ های مخصوص لاستیکی راه حلی برای برطرف کردن این ایراد می باشد .
لک پذیری زیاد:متاسفانه در اثر تماس دست و یا هر عامل لک کننده ،لک شده و به خوبی آن را نشان می دهد.لک پذیری در مدل تیره نیز بیش تر می شود .

خش پذیری:اگر هایگلاس ها به صورت مداوم در تماس با جسم های سخت و نیمه سخت و حتی ناخن قرار گیرند دچار لک و خش می شوند و از آن جایی که بازتاب نور بسیار بالایی دارد خط و خش را بیش تر نشان می دهد .این خش پذیری رابطه ی عکس با مرغوبیت متریال های گلاس و لایه پلکسی گلاس دارد و از این رو هرچه جنس های گلاس مرغوب و با کیفیت تر میزان خش پذیری کم تر می باشد . حتی نوعی هایگلاس در بازار وجود دارد که به دلیل دارا بودن روکش لمی گلاس در برابر خش مقاومت بسیار زیادی دارد .
یک طرفه بودن ورق:ورق های هایگلاس برای قسمت هایی که باید هر دو سمت کار ظاهر شکیل و زیبا داشته باشد مناسب نمی باشد زیرا فقط از یک سمت هایگلاس محسوب می شوند به عبارتی یک طرفه هستند . از این رو برای حل این مشکل باید از دو ورق استفاده کرد که خود معایبی همچون زیاد شدن ضخامت کار و بالا رفتن هزینه را به دنبال دارد .

مدل کابینت هايگلاس

مدل کابینت هايگلاس

ویژگی کابینت های گلاس

کابینت هایگلاس همانطور که گفته شد به دلیل زیبایی زیاد و قیمت مناسب طرفداران زیادی دارد . در ادامه ی مطلب به دیگر ویژگی ها کابینت هایگلاس که بر محبوبیت آن تاثیر فراوانی داشته اند می پردازیم .
• داشتن ویژگی بازتاب نور کابینت هایگلاس به دلیل براق بودن باعث روشن تر شدن آشپزخانه نیز می شود .حتی می توان گفت مانند پنجره و چراغ یک منبع نور می باشد .از این رو اگر آشپزخانه ای کم نور دارید کابینت های گلاس انتخاب بسیار مناسبی نیز می باشد .
• به دلیل داشتن تنوع زیاد در طرح و رنگ می توان در انواع دکوراسیون ها استفاده کرد همچنین این ویژگی باعث شده افراد زیادی با سلیقه های متفاوت به راحتی بتوانند کابینت هایگلاس را انتخاب کنند .
• مقرون به صرفه بودن قیمت آن باعث شده همه ی اقشار با درآمد های متفاوت بتوانند آن را خریداری کنند .
• امروزه به مدرن بودن وسایل آشپزخانه توجه زیادی می شود .طرح های  این کابینت اغلب از نوع کابینت مدرن می باشد .
• تمیز کاری کابینت های گلاس بسیار راحت بوده و به آسانی لک های آن تمیز می شوند .

کابینت هایگلاس سفید

از رنگ های پرطرفدار کابینت ها مخصوصا کابینت هایگلاس رنگ سفید می باشد .بزرگتر و دلبازتر نمایان کردن خانه و آشپزخانه مخصوصا در خانه هایی که از نور کمی برخوردارند از دلایل انتخاب رنگ سفید مخصوصا در کابینت ها می باشد .افراد می توانند با توجه به سلیقه ی خود انتخاب کنند که درب ها را تمام سفید بوده و یا به صورت ترکیبی سفید با رنگی دیگر مانند طلایی و بنفش باشد .اغلب افراد رنگ دوم را رنگ خاکستری و دیگر رنگ های متضاد با سفید انتخاب می کنند .حذف دستگیره های تکی و انتخاب دستگیره های شاخه ای به زیباتر و مجلل تر شدن کابینت ها کمک می کند در مواردی دیگر برای یکدست شدن کابینت و زیبایی بیش تر دستگیره ها را به طور کلی به سلیقه ی مشتری حذف می کنند.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

این مدل برای آشپزخانه های کوچک و متوسط مناسب می باشد .توجه داشته باشید اگر کابینت  سفید را انتخاب کرده اید سعی کنید طراحی دیوار و سایر یراق آلات آشپزخانه با آن هماهنگ باشد این کار به جذابیت و زیبایی بیش تر آشپزخانه کمک بسیار زیادی می کند .همان طور که گفته شد هایگلاس سفید زیبایی و جذابیت خاص و زیادی دارد اما این زیبایی زمانی به چشم می آید که تمیز و درخشان باشد .برای جلوگیری از ایجاد شدن لکه و چربی بر روی کابینت های گلاس در هنگام آشپزی حتما هود را روشن کنید تا ذرات چربی را به درون خود بکشد .اما اگر چربی بر روی کابینت ایجاد شد می توانید آن را با محلول خانگی جوش شیرین و سرکه تمیز کنید.
در این محلول دو فنجان آب گرم ،یک فنجان سرکه و یک قاشق غذا خوری را با یکدیگر مخلوط کنید سپس یک دستمال نخی و تمیز را به این محلول آغشته کرده و بر سطح کابینت بکشید .اگر نمی توانید محلول سرکه و جوش شیرین را تهیه کنید مایع ظرفشویی جایگزین مناسبی می باشد .به طور کلی برای تمیز کردن سطوح هایگلاس می توانید از مواد شیمیایی به جز سفید کننده ها استفاده کنید .البته بهتر است این از مواد شیمیایی قوی به صورت مداوم و همیشگی استفاده نشود زیرا به مرور زمان باعث کم رنگ شدن رنگ انوع کابینت ها خواهد شد .

کابينت هايگلاس سفید

کابينت هايگلاس سفید

بهترین رنگ کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس دارای تنوع رنگی زیادی بوده و در صورتی که به رنگ های شاد و انرژیک علاقه دارید بهترین انتخاب محسوب می شود .شما می توانید برای کابینت های خود رنگ یکدست را انتخاب کنید .یکی از حسن های انتخاب تک رنگ داشتن ویژگی تعویض در ها در زمان دلزدگی از یکدست بودن کابینت می باشد . ترکیب رنگ های سفید و مشکی و سفید و طلایی با توجه به کنتراستی که ایجاد می کنند باعث زیبایی و بیش تر شدن جلوه ی آشپزخانه می شود .همان طور که گفته شد از دلایل محبوبیت این محصول دارا بودن تنوع رنگی می باشد . شما به راحتی می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و با دکوری که در ذهن دارید هماهنگ کنید .رنگ سفید از پرطرفدار ترین و بهترین رنگ برای کابینت ها می باشد . رنگ سفید به سادگی با دیگر رنگ ها ترکیب می شود همچنین نور را به خوبی منعکس کرده و باعث روشنایی بیش تر آشپزخانه می شود و فضای آشپزخانه را بزرگ تر از اندازه ی واقعی نشان می دهد از این رو سفید یکدست مناسب ترین انتخاب برای آشپزخانه های کوچک و کم نور می باشد .از نکات مهم در انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه اندازه آشپزخانه می باشد و از بیش تر از دو رنگ در کابینت هایتان استفاده نکنید استفاده از رنگ های مکمل کابینت های شما را زیباتر می کند .

بهترین رنگ کابینت هایگلاس

بهترین رنگ کابینت هایگلاس

مدل کابینت هایگلاس

کابینت های هایگلاس دارای ظاهری براق و شفاف بوده و اغلب برای طرح و مدل های مدرن و ساده مورد استفاده قرار می گیرد .مدل کابینت بستگی به سلیقه ی مشتری دارد و شما می توانید برای افزایش اطلاعات درباره ی انواع مدل های هایگلاس از عکس ها و مدل های از پیش ساخته شده استفاده کنید این عمل به افزایش خلاقیت و آگاهی در مورد مدل کابینت مناسب خانه و آشپزخانه تان کمک شایانی می کند .از مدل های پرطرفدار این محصول مدل سفید و ساده ی آن می باشد که آشپزخانه را پرنور تر و دلباز تر می کند .در بیش تر مدل های کابینت هایگلاس کابینت های قسمت بالا را به رنگ سفید و قسمت پایین کابینت را به رنگ های روشن و تیره مانند رنگ خاکستری ،قرمز ،کرم ،سیاه طراحی و انتخاب می کنند . این ترکیب رنگ سبب مدرن و شیک شدن فضای آشپزخانه می شود .اگر در منزل فرزندی خردسال دارید ترکیب کابینت های هایگلاس و مات را به شما پیشنهاد می دهیم.استفاده از کاشی های استیل و تایل های آینه از روش های جبران استفاده کابینت های مات و نیم مات می باشد که علاوه بر درخشان تر کردن آشپزخانه زیبایی خیره کننده ای به آن می دهد.

برای مشاهده نمونه کار های تیم کابینت لند می توانید به صفحه اینستاگرام دکولند به آدرس cabinet.land یا به صفحه نمونه کار کابینت  مراجعه کنید.