قیمت کابینت

قیمت کابینت و مبنای ارزش گذاری آن همیشه تردیدهایی را به همراه داشته و خیلی از افراد چگونگی محاسبه قیمت کابینت که واقعی هم باشد را نمی دانند و همان طور که می دانید قیمت کابینت ها با هم فرق می کند و مثلا قیمت کابینت چوبی، کابینت آشپزخانه هایگلاس، کابینت فلزی، کابینت ام دی اف و متریال دیگر با هم فرق می کند.

قیمت کابینت معمولا به صورت متری محاسبه و تعیین می شود که البته عوامل زیادی برای تعیین قیمت درگیر می شوند که می تواند باعث افزایش قیمت هر متر کابینت گردد. به همین دلیل قبل از اقدام به انتخاب و ساخت کابینت، بهتر است از قیمت پایه متریال ساخت کابینت آگاه باشید تا بعدا از انتخاب خود پشیمان نشوید.

قیمت کابینت

قیمت کابینت

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کابینت

به عنوان یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روی قیمت کابینت می توان به استفاده از انواع کابینت ها اشاره کرد. به این صورت که هزینه کابینت ممبران با کابینت ام دی اف بسیار فرق می کند. شاید با خود بگویید این دو نوع کابینت در دسته بندی کابینت های کلاسیک قرار می گیرند، پس فرق آن ها در چیست؟
باید توجه داشته باشید که عوامل زیادی از جمله جنس ام دی اف ساخته شده در تولید کابینت ها، درب ها، روکش مورد استفاده در تولید آن ها، دستگیره ها و انواع آن ها، جنس تولیدی لولاها، استفاده از ابزارها و لوازم هایی مانند آرام بندها و …، پایه ها، اجرت تولید کننده، هزینه حمل و نقل و عوامل زیاد دیگری وجود دارد که دخالت آن ها بر هزینه کابینت ها تاثیر زیادی خواهد گذاشت. پس قیمت هر نوع کابینت با کابینت دیگر متفاوت می باشد.

قیمت کابینت هایگلاس

کابینت های گلاس با ترکیب رنگ سفید و مشکی را می توان به عنوان یکی از مدل های امروزی و مدرنیته به شمار آورد. چنانچه از ترکیب رنگ سفید و مشکی برای ساخت کابینت استفاده کنید، باعث ایجاد جلوه خاصی در آشپزخانه خود شده اید. قیمت کابینت های گلاس به نسبت مناسب می باشد و به همین دلیل بیشتر افراد به انتخاب این کابینت روی می آورند. جالب است بدانید طرح های کابینت های گلاس، بسیار مدرن و ساده می باشد.

حالا در زیر می خواهیم به عواملی که بر هزینه کابینت هایگلاس تاثیر می گذارد، اشاره کنیم:
یکی از عواملی که تاثیر زیادی بر قیمت این نوع کابینت می گذارد، انتخاب نوع ورق های گلاس می باشد. با توجه به نوع ورقی انتخاب شده اعم از ورق هایگلاس ایرانی، خارجی و برند مورد نظر قیمت آن تعیین می شود که البته ورق های خارجی به مراتب از قیمت بالاتری برخوردار هستند.
انتخاب طرح کابینت هم از عوامل مهمی به شمار می رود که نقش به سزایی در تعیین هزینه کابینت هایگلاس ایفا می کند. پس توجه داشته باشید که قبل از سفارش کابینت، طرح مورد نظر و دلخواه خود را انتخاب کنید تا قیمت حدودی آن به دستتان آید.
جزئیات اجرایی پروژه مانند جنس یراق آلات، یونیت و … در تعیین هزینه کابینت هایگلاس بی تاثیر نمی باشد.
هزینه کابینت هایگلاس ترک؟
همان طور که می دانید کابینت هایگلاس در بازار انواع مختلفی دارد که هایگلاس ترک یکی از آن ها می باشد و عرضه آن با طرح و رنگ های متفاوت مانند دیگر کابینت ها انجام می گیرد.

قیمت کابینت هایگلاس

هزینه کابینت هایگلاس

قیمت کابینت هایگلاس ترک قیمت مختص به خود را دارد که با توجه به کیفیت کار، رنگ، طرح و … تغییر می کند. معمولا با بالا بودن جنس و کیفیت هایگلاس ترک، می توان شاهد افزایش قیمت آن هم بود.
از عوامل دیگر تاثیر گذار بر هزینه کابینت های گلاس می توان به جنس و کیفیت روکشی که بر روی آن به کار می رود، اشاره کرد. چنانچه جنس روکش مقاومت بیشتری داشته باشد و امکان دوام آن در برابر خط و خش وجود داشته باشد، می توان گفت قیمت به مراتب بیشتری هم دارد.
شایان ذکر است در صورتی که کابینت هایی با رنگ روشن مانند کرمی و سفید را انتخاب کنید، می توانید شاهد خط و خش کمتری بر روی کابینت خود باشید و آن را می توان یکی از ویژگی های مثبت به شمار آورد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت کابینت ممبران

یکی از این عوامل مدل کابینت ممبران می باشد که نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد. مثلا اگر طرح کنده کاری شده و برجسته کابینت ممبران زیاد باشد، قیمت آن هم به مراتب افزایش پیدا می کند و برای تصمیم گیری و انتخاب درست، مشورت با کابینت ساز پیشنهاد می شود.عامل دیگر لایه پی وی سی می باشد که بر روی کابینت ممبران به کار گرفته می شود و جنس آن باید مرغوب باشد. چنانچه به دنبال جنس مرغوب تر هستید ولی با قیمت بالاتر مشکلی ندارید، می توانید در حین سفارش به کابینت ساز خواسته خود را انتقال دهید.
از آنجایی که کابینت سازهای بسیار کمی برای ساخت کابینت ممبران وجود دارد، باید دقت و تحقیق کنید که ساخت کابینت خود را به چه فردی می سپارید. هزینه کابینت هایگلاس ترک قیمت مختص به خود را دارد که با توجه به کیفیت کار، رنگ، طرح و … تغییر می کند. معمولا با بالا بودن جنس و کیفیت هایگلاس ترک، می توان شاهد افزایش قیمت آن هم بود.
از عوامل دیگر تاثیر گذار بر هزینه کابینت های گلاس می توان به جنس و کیفیت روکشی که بر روی آن به کار می رود، اشاره کرد. چنانچه جنس روکش مقاومت بیشتری داشته باشد و امکان دوام آن در برابر خط و خش وجود داشته باشد، می توان گفت قیمت به مراتب بیشتری هم دارد.
شایان ذکر است در صورتی که کابینت هایی با رنگ روشن مانند کرمی و سفید را انتخاب کنید، می توانید شاهد خط و خش کمتری بر روی کابینت خود باشید و آن را می توان یکی از ویژگی های مثبت به شمار آورد.

قیمت کابینت ممبران

محاسبه هزینه کابینت ممبران

در این زمینه بهتر است صرف قیمت مناسب، کابینت ساز را انتخاب نکنید و کیفیتی که از کابینت انتظار دارید و قرار است در انتها تحویل بگیرید را در دستور کار خود قرار دهید و به فرد سازنده منتقل کنید تا نتیجه کار خوب انجام گیردچسبی که کابینت ساز برای چسباندن لایه پی وی سی روی سطح کابینت استفاده می کند، می تواند یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه کابینت ممبران باشد. زیرا در غیر این صوت و استفاده از چسب نامرغوب ممکن است لایه های پی وی سی در مدت زمان کمی جدا شده و ضرر بیشتری برای فرد به همراه داشته باشد.

قیمت کابینت آماده چه تفاوتی با کابینت های سفارشی دارد؟

معمولا افراد برای داشتن آشپزخانه زیباتر و منحصر به فرد تر از کابینت های سفارشی استفاده می کنند و دلیل آن هم تنوع در طرح و رنگ و متریال های کابینت سفارشی می باشد. همان طور که از نام آن پیداست می توانید با توجه به سلیقه خود کابینت مورد نظر را سفارش دهید. اما کابینت های آماده تنها به یک رنگ قابل خریداری می باشند که آن هم قهوه ای است.
طرح و رنگ و متریال کابینت های آماده بسیار محدود می باشد و فاقد هر گونه تنوع برای انتخاب است. در همین راستا باید بدانید که هزینه کابینت آماده با کابینت های دیگر فرق می کند. از آنجایی که کابینت های آماده در کارگاه های صنعتی کابینت سازی، تولید می شوند و تعداد محدودی دارند، قیمت آن هم به مراتب پایین تر و مناسب تر می باشد.همچنین زمان آماده شدن کابینت های سفارشی بسیار زیادتر از کابینت های آماده می باشد و برای افرادی که عجله دارند، استفاده از کابینت های آماده پیشنهاد می شود.

قیمت کابینت آماده

قیمت کابینت آماده

موارد تاثیر گذار در هزینه کابینت وکیوم

• جنس ام دی اف خام
• قیمت هر متر کابینت وکیوم
• ساختن جزیره وسط آشپزخانه
• میزان ظرافت طرح کار شده
• استفاده از زیر چراغ یا ستون و سر ستون
• ابزار آلات به کار رفته در ساخت و تولید کابینت
• جنس پی وی سی روکش شده
• نوع طرح آن اعم از فرورفته و برجسته
• کیفیت کار سازنده کابینت
• جنس صفحه روی کابینت

قیمت کابینت ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف با توجه به یک متر طول کابینت محاسبه و تعیین می شود. به این صورت که هر متر، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری به شمار می رود. برای متر کردن کابینت نیاز است از ابتدای کابینت تا انتهای کابینت اندازه گیری شود. البته کل ابعاد متر شده باید استاندارد لازم را داشته باشد تا روش محاسبه درست باشد.
همچنین باید دقت کنید زمانی که می خواهید متراژهای زمینی را محاسبه کنید، جای لوازم آشپزخانه مانند لباس شویی، گاز، کمد، ماشین ظرفشویی و … باید کم شود. اگر می خواهید در مورد قیمت تمام شده اطلاعات داشته باشید، باید عوامل زیر را هم در نظر بگیرید:
جنس ورق ام دی اف انتخاب شده
طرح کابینت ام دی اف
جزئیات اجرایی کابینت ام دی اف

قیمت جزیره کابینت

قیمت جزیره کابینت با قیمت سایر قسمت های کابینت آشپزخانه فرق می کند و محاسبه آن متفاوت است.برای محاسبه قیمت جزیره کابینت، ابتدا باید عواملی که بر قیمت تاثیر می گذارند را بشناسیم. برخی از این عوامل را می توان تغییر داد و یا آن را حذف کرد ولی برخی دیگر ثابت می باشد و رعایت آن ضروری است.

کابینت زمینه، عرض جزیره و جنس کابینت از عوامل مهم تعیین قیمت جزیره کابینت می باشد. البته عوامل دیگری هم وجود دارد که از جمله آن ها می توان به طراحی های خاص، پایه، سر ستون و کشو ها اشاره کرد. ویژگی های دیگری هم وجود دارد که با اضافه شدن آن ها، قیمت هم اضافه شده و به صورت مجزا محاسبه می گردد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

کابینت های گلاس چه مزایایی دارد؟

• تنوع بسیار بالا از نظر ترکیب طرح و رنگ
• داشتن مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت احتمالی
• داشتن نمایی زیبا، تمیز، براق و انعطاف پذیر
• تمیز کردن و نظافت راحت آن
• دوام طولانی مدت و چند ساله
• قابل مشاهده بودن لک، اثر انگشت، گرد و غبار موجود فقط از یک زاویه خاص

قیمت کابینت مدرن

قیمت کابینت مدرن

قیمت کابینت مدرن

همان طور که قبل تر اشاره کرده ایم کابینت ها انواع مختلفی دارند که به طور کلی اگر بخواهیم ذکر کنیم از کابینت های مدرن و کلاسیک تشکیل شده اند که باز هر کدام به انواع مختلفی تقسیم می شوند. عوامل زیادی در تعیین هزینه کابینت مدرن وجود دارد که استفاده از آن امروزه در بین مردم رواج یافته و طرفداران زیادی پیدا کرده است.
طراحی و ساخت و قیمت مناسب کابینت های مدرن باعث شده است افراد زیادی برای منزل خود این نوع کابینت ها را انتخاب کنند که البته تعیین قیمت آن ها طبق استاندارد خاصی انجام می گیرد.

مثلا کابینت هایگلاس که زیر مجموعه ای از کابینت های مدرن می باشد طبق استاندارد خاصی، قیمت آن تعیین می شود. با توجه به استانداردهای خاص، شصت درصد از دستمزد برای کابینت هایی که بر روی دیوار نصب می گردند و چهل درصد از آن برای نصب کابینت های زمینی اختصاص داده می شود.
باید بدانید که اندازه کابینت ها هم متفاوت می باشد و با توجه به درخواست مشتریان امکان تغییر آن وجود دارد. در زمان اندازه گیری نیاز است که از ابتدا تا انتهای کابینت، یک متر باشد. استفاده از ورق های ایرانی، ورق های خارجی، ورق های با کیفیت و همچنین استفاده از اپن و جزیره نقش به سزایی در تعیین هزینه کابینت هایگلاس به عنوان یکی از کابینت های مدرن ایفا می کند.

قبل از انتخاب کابینت ساز و سفارش کابینت به چه مواردی باید دقت شود؟

• طرح کابینت را انتخاب کنید: قبل از هرچیز سعی کنید یک طرح ساده از کابینت مورد نظر و دلخواه خود را بر روی کاغذ بیاورید. در صورت امکان جای قرار گرفتن لوازم بزرگ مانند ماشین لباسشویی، یخچال، سینک ظرفشویی و گاز را تعیین نمایید. با نشان دادن این طرح به کابینت ساز، هم قیمت حدودی مشخص می شود و هم به طرح دلخواه خود می رسید.
• نمونه های کار را ببینید: باید چند کابینت ساز را به منزل خود ببرید تا به شما قیمت کابینت انتخابی را بگویند و شما باید با توجه به شرایط بهترین تصمیم را بگیرید. در صورتی که هنوز نسبت به انتخاب تردید دارید، می توانید از کابینت سازی که شرایط بهتری نسبت به دیگران داشته، درخواست دیدن نمونه کارهای قبلی را نمایید.سعی کنید افرادی را انتخاب کنید که تجربه بیشتری در این کار داشته و در مدت زمان تعیین شده کابینت را به شما تحویل دهند.

• توجه به یراق آلات: چیزی که نباید فراموش کنید، تغییر قیمت با توجه به دستگیره ها، لوله ها و پایه های انتخابی شما می باشد. پس در مورد یراق آلات اطلاعات لازم را کسب کنید. زیرا هر چه یراق آلات از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، به همان اندازه با افزایش عمر، زیبایی و هزینه کابینت آشپزخانه مواجه می شوید.

• مشخص کردن جنس و مدل کابینت آشپزخانه: متریال نقش زیادی در تعیین قیمت دارند. پس جنس متریال اصلی،  طراحی کابینت، برند متریال را در نظر داشته باشید و بهترین تصمیم را بگیرید. زیرا آشپزخانه نقش زیادی در فضای داخلی دکوراسیون منزل دارد و هر چه زیباتر باشد باعث داشتن محیط خاص تری می شود.

برای مشاهده نمونه کار های تیم کابینت لند می توانید به صفحه اینستاگرام دکولند به آدرس cabinet.land  یا به صفحه نمونه کار کابینت  مراجعه کنید.